Sæsonafslutning og kommende arrangement tilmelding

Hej Entusiaster

Så har klubben afholdt sin traditionsrige “sæsonafslutning” 2022, denne gang i Ravsted i Sønderjylland, hvor der var masser af hygge, orienteringsløb for interesserede, kaffe og kage, samt slutteligt en fin køretur til Øster Højst kro.

Vi slutter sæsonen helt af rent træfmæssigt med at tage til BRYRUP VETERAN TRÆF i forbindelse med Veteranbanens veterandag. Da de gerne vil have tilmeldingerne tidligt, og vi laver en SAMLET TILMELDING, bedes I venligst tilmelde til K.V.K formanden SENEST d. 29.9, altså i denne uge tak. Vi laver mødested ved Vrads kirke, og kører samlet til pladsen.
Se mere info under tilmelding her på siden.

Håber nogle vil støtte op

FREDERICIA MESSEN
Vi giver som altid rabat på søndagsbilletterne til vores medlemmer (ca. halv pris), og kode hertil kan fås ved kontakt til formanden.

Udgivet i Nyheder.